NĚKTERÉ ZÁSADY DOBRÉHO CHOVÁNÍ NA TOTEMU
1) Příspěvky jiných autorů hodnoť podobně jako ti, kteří je hodnotili před tebou. Pokud byl autorův příspěvek oceněn již několika jedničkami, přidej i tu svoji.
2) Pokud to neodporuje první zásadě, oceň každého autora stejnou známkou, jakou dal on tobě. Pokud jsi od nějakého autora dostal jedničku, připiš jedničku i ty jemu, abys stejnou známku mohl obdržet i příště. Pokud byl tvůj příspěvek hodnocen záporně, dej danému autorovi špatnou známku i ty. Tak se mu dostatečně pomstíš a naznačíš mu, aby si příště nevyskakoval.
3) Jsi-li prvním, kdo hodnotí příspěvek jiného autora, máš svobodu v rozhodování. Nečti ale dílo pozorně. Dobré dílo by totiž mělo upoutat i nepozorného čtenáře. Anebo nečti příspěvek vůbec a hodnoť jej podle toho, jak byly hodnoceny autorovy předchozí příspěvky.
4) Vytvoř si více přezdívek, abys mohl jedničkami těšit i sám sebe. Řekni svým přátelům, aby ti také připsali pár jedniček.
5) Ve svých dílech pěstuj skrytý pathos, piš pokud možno krátce, tajemně a nesrozumitelně. Máš v sobě kus filozofa, aniž o něm víš.
6) Nepiš pod titulek svého příspěvku “tohle si určitě přečtěte,” napiš něco o vzdechu, zoufalství, bezradnosti atp. Ukaž ostatním autorům svoji upřímnost a nevtíravost. Budeš víc čten.
7) Obdivuj autory ověnčené jedničkami. Povídej si s nimi na chatu a nezapomínej s nimi horlivě souhlasit na diskusním fóru.
8) Autory ověnčené jedničkami nekritizuj. Hodnotíš-li jejich příspěvky, nepiš jen “líbí se mi to,” lepší bude, když napíšeš, že daný příspěvek je natolik krásný, že ti zcela vyrazil dech. Z daného příspěvku ocituj krátký úryvek s tvrzením, že toto místo tě úplně dostalo. Máš-li potřebu nutně kritizovat, nezapomeň vždy připojit alespoň jednoho smajlíka.
9) Jsi-li autorem ověnčeným jedničkami, nachystej si vtipné, stručné a originální reakce na alpinismy druhých autorů. Vytvoř kolem sebe legendičku. Fráze typu “já tebe taky” respektive “ty mně taky” jsou už otřepané.
10) Všichni autoři Totemu jsou geniální. I ty.