Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Pátek 15.11.
Leopold
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
  Co? Kdy? Kde?
 > Co? Kdy? Kde?
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Ars poetica - jiné setkání s literaturou
Autor: Francesca (Občasný) - publikováno 27.4.2013 (01:10:13)

10. ročník

 Ars poetica

jiné setkání s literaturou

 

27.7.-5.8.2013

 

 

Básníci dne - "duchovní cesta básníkova"

Bedřich Bridel,  Jan Opolský,  Ivan Martin Jirous,  Josef Hora,  Ludvík Kundera,  Tadeáš Biron,  Konstantin Biebl

 

 

Hosté

27. 7. sobota

Jana Pilátová divadelní antropoložka, odborná redaktorka, zakladatelka a vedoucí Integračního programu kreativity na DAMU. Dlouhodobě se věnuje divadelně pedagogické práci J. Grotowského, o kterém také napsala velmi působivou knihu Hnízdo Grotowského. Na prahu divadelní antropologie.

 

28. 7. neděle

Durman a Posejpal  Jiří Durman a Miroslav Posejpal se věnují hudební improvizaci již 40 let. Ještě před revolucí jim vyšlo v zahraničí LP, ale teprve před nedávnem vyšlo zásadní CD (dvoualbum) In The Circles Of Time, které retrospektivně a chronologicky mapuje jejich dlouhou kariéru a představuje jak projekty z 80. let, tak některé nové nahrávky. Oba hudebníci používají nepřebernou škálu nástrojů, daří se jim dosáhnout naprosto ojedinělého hudebního a spirituálního celku.

 

29. 7. pondělí

Martin C. Putna – český literární historik a kritik a pedagog Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy, dlouholetý redaktor revue Souvislosti. Je autorem velmi rozsáhlého díla jako např. Česká katolická literatura v evropském kontextu 1848–1918; rozsáhlá komentovaná edice časopiseckých a rukopisných textů Karla VI. Schwarzenberga Torzo díla, Česká katolická literatura v kontextech 1918-1945; Órigenés z Alexandrie. Kapitola z dějin vztahů mezi antikou a křesťanstvím; Řecké nebe nad námi a antický košík. Studie ke druhému životu antiky v evropské kultuře; Rusko mimo Rusko; Jaroslav Durych; Obrazy z dějin americké religiozity aj.

 

30. 7. úterý

Jiří Škoch fotograf, již od šedesátých let výrazná postava české fotografie, často používá techniku montáže. Jeden z cyklů montáží je věnovaný Bohuslavu Reynkovi. Vysoce ceněné jsou také fotografie inspirované událostmi srpna 1968.

Aleš Roleček – překladatel, výtvarník, pedagog, redaktor a spiritus movens komunity na Hluboké, ke které patřil i M. C. Putna

 

31. 7. středa

Celodenní putování po stopách české plastiky – jako každým rokem nás putováním provede Eva Vlčková

 

1. 8. čtvrtek

Skrytý půvab byrokracie – hudební skupina, sami o sobě říkají: Hrajeme jinou a samozřejmě současnou hudbu s ozvuky tradic českého undergroundu. Předem nahrané smyčky vystřídaly v poslední době různé samočinné stroje usměrňované živou obsluhou. Nepřehlédnutelná basová linka se saxofonem střídaným s kytarou dávají pevný podklad pro deklamaci pravd.

 

2. 8. pátek

Petr Nikl – malíř, hudebník, fotograf a divadelník. Byl členem již zaniklé umělecké skupiny Tvrdohlaví. Pro jeho obrazy je typická decentní barevnost. Vystavoval masky, které se podobaly podivným zvířatům – sám v nich pak vystupoval. V roce 1995 mu byla udělena Cena Jindřicha Chalupeckého.

 

3. 8. sobota

Vladimír Mikeš překladatel, divadelní antropolog, pedagog, autor četných studií a článků o divadle a literatuře. Základem Mikešovy překladatelské činnosti jsou převody z francouzské, španělské a italské literatury (Molière, Victor Hugo, Pedro Calderón de la Barca, Federico García Lorca, Octavio Paz, Dante Alighieri, Carlo Goldoni ad.), žánrově zahrnuje zejména velká dramatická a básnická díla, ale také prózu a esejistické a literárněvědné texty.
Mikešova původní odborná tvorba, soustředěná mj. k esejistické interpretaci evropského dramatu 16. a 17. století (Pedro Calderón de la Barca a Jean Racine) a moderní italské poezie (Salvatore Quasimodo), je završena v knize Proč psát, kde se Mikeš představuje jednak jako sečtělý a originální historik evropské literatury, jednak jako kritik a myslitel, jemuž je vlastní bezmála barokní dikce.
Valná většina beletristických Mikešových prací i jeho vzpomínkových sbírek zůstává v rukopise.

Petr Čermáček básník, recenzent, editor a výtvarník se narodil 20. června 1972 v Chocni. Byl členem redakční rady časopisu Psí víno, od roku 2005 je redaktorem revue Weles. Autorsky je podepsán pod sbírkami Drkotání větví, V průsečíku ryb, Mezi rezedami, Rozhovory běloby, Linea nigra, Vrstevnice – za básně v ní obsažené byl nominován na Drážďanskou cenu lyriky 2008. Působí na Mendelově univerzitě, žije v Brně.

 

4. 8. neděle

Marjánka Štefančíková psycholožka, arteterapeutka, artefiletička

 

místo: tábořiště Ježkov u Zábřezí (okr. Trutnov)

cena: 2790 Kč při zaplacení do 30. června 2013  /  3090 Kč  / 1 osoba

 

Přihlášky a další informace:

www.arspoeticaweb.net

www.facebook.com/arspoeticadilny



Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je devět + dvě ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter