Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Neděle 12.1.
Pravoslav
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Hudba
 > Hudba
 > Profily
 > Recenze
 > Zajímavosti
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Keith LeBlanc
Autor: mystik (Občasný) - publikováno 31.3.2006 (16:18:10)

Keith LeBlanc začínal jako bubeník se Sugarhill Records na počátku 80. let. Založil Sugarhill House Band s americkými přáteli Dougem Wimbishem (hráčem na basu) a Skipem 'Little Axe' McDonaldem (kytaristou) a zahráli si na spoustě prvních rapových desek, mimo jiné se Sugarhill Gang (kteří se proslavili v roce 1979 s „Rapper's Delight“), Grandmasterem Flashem & Furious Five v „The Message“, „Freedom“, a na The Force MD´s „Itchin´ For A Scratch“.

 

Od jeho vlastní nahrávky „No Sell Out“, vůbec první desky s vysamplovaným projevem mluvčího za práva černochů v Americe Malcolma X, kterou vydal label Tommy Boy v roce 1983, po jeho zainteresovanost do  skládání hudby funk noise velikánů Tackhead – projektu On-U Sound Records s Wimbishem, McDonaldem a britským producentem dubu Adrianem Sherwoodem – platil tento veterán za jednoho z nejlepších a nejvíce inovujících bubeníků a programátorů v okolí.

 

Významné album „Major Malfunction“

 

Jeho prvotina „Major Malfunction“ (= vážná porucha), považovaná za první nahrávku Tackheadu, ačkoliv je označena za LeBlancovo sólovku, měla velký vliv na celou generaci hudebníků. Album odstartovalo nový hudební žánr industrial music, když vyšla jako reakce na katastrofu raketoplánu Challenger v roce 1986.

 

Vedle jeho práce v legendárním týmu On-U Soundu pokračoval v experimentech s novým zvukem, k čemuž využil soukromý label Blanc Records jako základnu k vydávání pionýrských alb a k posunování hudebních hranic. Také se podílel na sérii CD – samplerů pro Advanced Media Group s miliony samplů bicích a zvukových efektů, které jsou k dispozici každému bez poplatků za půjčení samplů.

 

Jeho skladatelské schopnosti upoutaly lidi jako jsou Living Colour, Peter Gabriel, The Cure, Ministry a Nine Inch Nails. Jako programátor a bubeník spolupracoval s každým od Jamese Browna po Trevora Horna (producenta hitů Seala a člena Art Of Noise) až po R.E.M., Rolling Stones, Jalal (Last Poets), Stone Roses, Roberta Palmera a Bomb The Bass. Produkoval také společně s Timem Simenonem z Bomb The Bass hitovku „Would I Lie To You“ pro duo Charles & Eddie.

 

Práce z novější doby zahrnovaly sessions pro Annie Lennox, Tinu Turner, Briana Ferry, Sunscreem, Babylon Zoo, Susan Deyhim, Depeche Mode, Sinead O'Connor a samozřejmě pro sólové album Adriana Sherwooda „Never Trust A Hippy?“. V současné době boří Keith LeBlanc hranice jazzu (jeho dávné lásky) s kapelou Noah Ground muzikanta Manu Ventury.

 

Keith LeBlanc se od konce 80. let vášnivě zabývá konspiračními teoriemi, jeho nejoblíbenější jsou:

 

1. Studená válka byla uměle vyvolána, aby manipulovala s lidmi.

2. Prezidenta Eisenhowera kontaktovali UFO.

3. Na tmavé straně měsíce se nalézá společná americko-ruská vesmírná stanice.

4. Vir AIDS je geneticky sestrojeným mikroorganismem.

5. Egyptské pyramidy postavili mimozemšťané.

 

Když se George Bush senior v jednom památném projevu zmínil o své veliké myšlence do budoucna – o novém řádu světa, tato ošidná jednoduchá fráze donutila Keitha LeBlanca, aby věnoval album svého projektu AUDIUM „Capsule 1“ výhradně pro konspiraci (spiklenecký plán) nového řádu světa a na něm se pokusil vysvětlit, co to všechno znamená. S umělci tak neslučitelnými, jako jsou oldschoolový rapper Melle Mel, uvaděč talk show v Kalifornském rádiu Anthony J. Hilder a oddaný zpěvák reggae Bim Sherman, přinesl LeBlanc potravu pro duši paranoickým lidem a vystrašil každého, kdo věří tomu, co vidí v Aktech X.

 

„Už dlouho si myslím, že to je velmi tajné, ale lidé se o tom dozvěděli. Vzpomínám si, že jsem vzbudil u některých svých přátel zájem o informaci a oni šli za svými rodiči a rodiče řekli „ano, tohle je skutečně tak, ale nikde se o tom nezmiňujte“, a dali jim knihy na téma staré 20 let. Je to už dlouho.“ Probíral se všemi knihami, které našel na dané téma, přičemž objevil i knihu starou 200 let. „Je to v podstatě plán pro nový řád světa. Podařilo se mi jí získat. Děsí mě, že se dnes děje většina toho, co je zde napsáno, tak je chytrá. Je ďábelská, ale také geniální. Nemyslím si, že všechno, co se děje v politice, se přihodí náhodou. Opravdu vím přes svého kamaráda v armádě, že naše vlády jsou potají 50 až 100 let dopředu ve všem, co označují jako novou technologii.“

 

Ano, správně. Tak zase zpátky k muzice. Elektronické zvuky, které pomohl Keith LeBlanc zpopularizovat, jsou teď obvyklým repertoárem v technu, ale jeho těžký styl může být stále poslouchán jako podklad pro mnoho umělců, kteří na jeho desce vysvětlují, co bude znamenat nový světový řád. Jde mu pouze o to, otevřít lidem oči na nový úhel pohledu a doporučit jim, aby se dívali na věci jinak. „Když se díváš, co je kolem tebe, a porovnáváš to s tím, co čteš o budoucnosti, věci jsou zajímavé. Vždy jsem věřil tomu, že by mohla být společnost s bezhotovostním systémem plateb od roku 2000. A další noc běžela reklama v TV na platební kartu, která z peněz dělá prostředek minulosti. Jestli si nemyslíš, že peníze zruší, tak jsi blázen. Místo nich bude existovat malá karta s čárkovým kódem a ten čárkový kód budeš ty. Veškeré informace o tobě budou na kartě a ty si už nebudeš dělat žádnou námahu a místo peněz si automaticky odečteš částku k zaplacení. Myslím, že Strana Práce vyhraje volby a prosadí bezhotovostní systém od roku 2000.“ Takto mluvil v tisku před vydáním desky Audium v roce 1995. „Spousty věcí se stanou od roku 2000. Jako když zveřejnili zprávu o životě na Marsu. Ta informace je stará aspoň 20, ne-li 40 let a oni jí oznamují až teď. A způsob, jak byla celá věc vyřízena, byl tak směšný, lidi ani nemohl šokovat. Měly by je šokovat vlny překvapení, které se budou šířit světem. A o něco později se lidi dozví: „zjistili jsme, že je také život na Jupiteru.“

 

Když zase Keith LeBlanc mluví o Zemi, znejistíte. „Existují lidi, kteří věří, že od roku 2000 bude žít na planetě příliš osob na to, aby podpořili život. Aby mohli přežít, musí do té doby prořídnout populace. Tohle je evidentně statistické vědecké tvrzení. A bylo kvůli tomu vypracováno šest studií se stejným závěrem.“ Ale kdo jsou lidi ve stínu, na pozadí toho všeho? LeBlanc neodpovídá. Co když bylo povídání o novém řádu světa jen dezinformací, jako kouřová clona, se kterou se zakryje něco jiného? Je čas být paranoidní.

 

Diskografie:

 

7" / 12" singl: Malcolm X (hudební doprovod Keith LeBlanc) – 'No Sell Out' 1983

Album: Keith LeBlanc – 'Major Malfuction' 1986

Album: DJ Spike – 'Tasteless Cuts' 1989

Album: Keith LeBlanc – 'Stranger Than Fiction' 1989

7" / 12" singl: Keith LeBlanc – 'Einstein' 1990

Album: Raw (Keith LeBlanc) – 'Raw' 1990

Album: Spike – 'Invisible' 1991

Album: Keith LeBlanc – 'Time Traveller' 1992

12" / CD singl: Malcolm X (Keith LeBlanc & Tim Simenon) – 'Stop The Confusion' 1993

Album: Spike – 'Global 2000' 1994

12" / CD singl: Interference – 'Global Game' 1994

Album: Audium 1 – Capsule 1995

10" singl: Melle Mel & Keith LeBlanc – 'What Order' 1996

Album: Keith LeBlanc – 'Freakatorium' 1999

výběrovka: Keith LeBlanc / Various Artists – 'Stop The Confusion (Global Interference)' 2005

 

Některé CD Samplery:

 

Keith LeBlanc – 'Ear-Drum Beats To Sample (Volume 1)' 1991

Keith LeBlanc – 'Kicking Lunatic Beats Volume 1'

Keith LeBlanc – 'Kicking Lunatic Beats Volume 2'

Keith LeBlanc – 'Fresh Killed Meat: Drum And Bass Carnage'

Keith LeBlanc – 'Fresh Killed Meat: Prime Funk'

Keith LeBlanc – 'Essential Trilogy Volume 1: Hip Hop Hard Phat'

Keith LeBlanc – 'Essential Trilogy Volume 2: Old Skool Beats – Class Of 2001'

Keith LeBlanc – 'Essential Trilogy Volume 3: Out There'

Keith LeBlanc – 'Fat Butt Jams'

Keith LeBlanc – 'Fat Sugar Jams'

Keith LeBlanc – 'Disco Drops Volume 1'

Keith LeBlanc – 'Drops In The Bronx Volume 2' (Multi track version)

Keith LeBlanc – 'Drops In The Bronx Volume 2' (Sample version)

Keith LeBlanc – '...And The Temple Of Boom'

Keith LeBlanc – 'Blast From The Past' DVD



Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je osm + pět ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter